Програмирайте желаната реалност в новата година
Това което очакваш с увереност – се проектира във външния свят и материализира! Програмирайте си желаната реалност в идната година!
През 1966 година Робърт Розентал и Ленър Джейкъбсън извършват експеримент който по-късно става известен като “Ефект на Пигмалион”. Доктор Розентал от Университета Харвард е извършил над 300 експеримента върху теорията на очакванията обаче “Ефектът на Пигмалион” остава в историята. Този експеримент се оказва възлов за развитието на човешкото съзнание на тази планета.
Ето и накратко експеримента: В училище в района на Сан Франциско директорът извиква трима учители и им съобщава че са били избрани като най-добрите учители в училището да преподават на по 30 ученика всеки. А 90-те ученика пък са избрани чрез IQ тестовете в предния семестър като най-добрите ученици в училището. Учителите ще обучават тези ученици за една година и според експертите, резултатите на тези ученици ще скочат в постиженията си с 20% до 30% в края на учебната година. Условието обаче е учителите да не казват за това на учениците и на техните родители, и да продължат да преподават по същия начин както досега. Класовете им били внимателно наблюдавани за изпълнение на условията. Учителите били въодушевени и развълнувани, и с голямо желание се заели със задачата. На края на годината постиженията на тези три класа не само че се оказват начело на училището, но те стават първи в целия регион!
Директорът споделя с учителите удивителните постижения на техните класове в края на годината. Учителите ентусиазирано казват – “Нищо чудно! Беше толкова интересно, тези деца са толкова умни, беше истинско удоволствие да се работи с тях!” И тук идва стъписващият обрат! Розентал им признава неочакваната истина – “В началото на учебната година ние избрахме 90 деца с лотария от списъка на всички деца от училището без да имаме и най-малката представа какво е тяхното IQ.” Реакцията на учителите била – “О, значи трябва да сте избрали наистина изключителни учители сред всички нас!”. Оказва се обаче, че и учителите били избрани напълно произволно, на случаен принцип – те били първите три листчета с имена изтеглени от шапка. Това се нарича двойно сляп експеримент. Изборът е бил напълно случаен, всичко е било поддържано еднакво с останалите класове и преподаватели. Освен едно: ОЧАКВАНИЯТА! Благодарение само на промяна на очакванията, един от класовете скача само за тази учебна година с 27 IQ точки!
Какъв е изводът: “Това което очакваме с увереност, се сбъдва!”
Знаейки тази азбучна истина, как ще я използвате, за да поставите основите на идващата година? Как ще минете през новата си лична година? Колко често си казвате “Знаех си, че ще стане така”, когато се случи нещо неприятно? Променете и внимателно планирайте, и поддържайте очакванията си. И се насладете на резултатите.
Светли и радостни празници! Дарете си лекота, любов, разбиране, единение, съпричасност. Опитайте се да се поставите на мястото на другия и да почувствате туптящото сърце отсреща, дарете си свобода, прогледнете отвъд илюзиите и ограниченията на Матрицата.
Вярвайте в това което си пожелавате, очаквайте го с увереност и нека заедно вървим напред!
Мартина
Историята разказа: Владимир Драгиев – http://the-grand-picture.blogspot.bg/
Благодаря ви, че споделяте тази публикация чрез бутончетата отдолу. Нека стигне до повече хора, които ще имат полза от нея!