Вина към родителите или поемане на отговорност за себе си

Родителите правят най-доброто, на което са способни във всеки един момент – с наличните им ресурси, знания, умения и житейски опит.Често това не е „НАЙ-ДОБРОТО“ в абсолютен смисъл… но – правят толкова, колкото могат.

🙈 Когато родителят е сякаш сляп за болката на детето си, когато не се държи адекватно, когато не може да осигури нужната опора, сигурност, стабилност – не го прави заради нарочно нежелание. Просто толкова може. Емоционално незрял е.

🚸 И това е така, защото сам не се е погрижил за детето в себе си. Сам не е съумял да надрасне своите детски моменти, в които е замръзнал в безпомощност, страх и отчаяние. И е останал там. На външен вид – възрастен. А в същината си – малко, уплашено, неполучило на свой ред дете.

Когато сам не си излекувал своите рани, ти си сляп за чуждата болка и раняваш на свой ред.

🛑 Разбирайки това, то не ти дава оправдание обаче да продължиш да раняваш.
Дава ти знание, а с него – и отговорност. Отговорност към самия себе си и отговорност към това, което предаваш нататък към твоите деца. Можеш да продължиш да предаваш нататък същите наранявания, които сам си получил.

А можеш да спреш този порочен цикъл, като първо се вгледаш в себе си и освободиш болката, която си натрупал от дете.

❌ Не става само с осъзнаване обаче! – не се заблуждавай, че ще се вглъбиш, ще поразмишляваш или дори ще поговориш с някого за миналото и това ще свърши нужната работа.
✅ Нужна е отдадена, целенасочена, дълбинна преживелищна работа с вътрешните ти съдържания.

Ти сам си ги скрил от себе си, обвити в пластове от защитни механизми, избягващи стратегии, страхове и саботажи – няма да стигнеш до тях лесно, в размишления и разговори.

👣 Дълбинната работа обаче ще те заведе на места, които не си и подозирал, че съществуват. До стаена болка, която си „забравил“. До безпомощност и самота така жестоки, че си ги замаскирал със „смелост“ и арогантност.
За да се освободи и промени всичко това се иска отдаденост, дисциплина и постоянство в личен и дълбок процес.
Иска се и знание – с какви методи и подходи да започнеш и извървиш този път към себе си.

Ако те ти липсват – не се залъгвай само с четене на книги и медитации. Потърси вещ водач, терапевт, който да те води по този път.

👩‍🎓 А ако искаш да можеш сам да вървиш умело и себеизцелително в лабиринта на психиката, емоциите и поведението ти – заповявай на обученията ни на живо.

Методите на енергийната психология правят чудеса. Там, където една аналитична терапия би взела години в търсене на причинно-следствени връзки, с ТЕС и Пренареждане на Матрицата взема минути. А след осъзнаванията, идва преработката.

Стъпка след стъпка, история след история, болка след болка, поведение след поведение, вярване след вярване… цялата невро-физиология, житейска навигация, ценностна система се променя. Ставаш нов, неузнаваем човек. Най-сетне пораснал, ресурсен и пълен!

➡️ Тогава вече можеш да даваш истински и на следващите след теб. ✨Вътрешна алхимия.✨

Път, който вървя от години, и ще продължа да вървя, докато дишам.
А после другите след мен.

(Последни две места имаме за обучението следващата седмица – линк в коментар).

С любов,
Марти Иванова

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

 
0
    0
    Количка
    Количката е празнаВърни се в магазина