Вина към родителите или поемане на отговорност за себе си
Родителите правят най-доброто, на което са способни във всеки един момент – с наличните им ресурси, знания, умения и житейски опит.Често това не е „НАЙ-ДОБРОТО“ в абсолютен смисъл… но – правят толкова, колкото могат.
Когато родителят е сякаш сляп за болката на детето си, когато не се държи адекватно, когато не може да осигури нужната опора, сигурност, стабилност – не го прави заради нарочно нежелание. Просто толкова може. Емоционално незрял е.

Когато сам не си излекувал своите рани, ти си сляп за чуждата болка и раняваш на свой ред.
А можеш да спреш този порочен цикъл, като първо се вгледаш в себе си и освободиш болката, която си натрупал от дете.
Ти сам си ги скрил от себе си, обвити в пластове от защитни механизми, избягващи стратегии, страхове и саботажи – няма да стигнеш до тях лесно, в размишления и разговори.
Ако те ти липсват – не се залъгвай само с четене на книги и медитации. Потърси вещ водач, терапевт, който да те води по този път.
Методите на енергийната психология правят чудеса. Там, където една аналитична терапия би взела години в търсене на причинно-следствени връзки, с ТЕС и Пренареждане на Матрицата взема минути. А след осъзнаванията, идва преработката.
Стъпка след стъпка, история след история, болка след болка, поведение след поведение, вярване след вярване… цялата невро-физиология, житейска навигация, ценностна система се променя. Ставаш нов, неузнаваем човек. Най-сетне пораснал, ресурсен и пълен!
Тогава вече можеш да даваш истински и на следващите след теб.
Вътрешна алхимия.
(Последни две места имаме за обучението следващата седмица – линк в коментар).



