Живеем твърде бързо: защо загубихме търпението, смисъла и връзката със себе си
Че енергията е различна – различна е. Забързана, динамична. Обаче се подведохме по това и започнахме да искаме всичко да се случва веднага, без да имаме нито търпението да му дадем време да узрее, нито трудолюбието и постоянството да налеем в него нужното усилие.
Имат тревожност и невротичност в различни ситуации – в работата, с родителите, с партньора. Обаче търсят да успокоят тревогата повърхностно. „Шефът е виновен, защото се държи идиотски“ – и това е всичко.
А ти защо избра да работиш точно там? Защо търпиш този шеф вече пета година? Защо по сходен начин избухваш и с родителите, и с партньора? Възможно ли е да има по-дълбок корен, травматичен, стигащ далече в детството, заради който правиш себенараняващи избори и се въвличаш в сходни ситуации?
Тялото заболее – хайде на лекар, хапче, мазило и готово. Няма мисъл за това откъде произхожда този проблем, дали няма по-дълбок корен, дали емоционалният свят не е така наболял с години, та да стигне до физическото тяло?
Бързо живеене, без замисляне. Бърз интернет, все по-бързи и кратки клипчета, бързи крадци на внимание и енергия. Заблуда, че всичко трябва да се случва бързо и лесно. Път без изход.
А сладостта на живота тече бавно, като соковете в корените и стъблата на младо растение. Слънцето бавно и сладко нараства. Всяка тревичка и цвете бавно налива стъбло и се надига, за да се разгърне. Няма как да пропусне етап. Няма как да спре.
Точно затова днес ти предлагам да намериш поне едно нещо, което да започнеш да правиш различно. Мини по различен път, отговори по различен начин на обичайното дразнение, погледни към себе си за разноообразие когато реагираш по „интересен“ начин и се запитай – „Защо? Как ме кара да се чувствам дълбоко в себе си тази ситуация? Кое ме кара да реагирам така?“
Опитвай нови неща, прави различни неща. Прочети нещо, вложи го в действие, вгледай се в себе си, дай си време, търпение и постоянство, за да тръгнеш по нов път. И дай време на нещата да се задвижат.
Участвай активно в живота! Живей го, вместо да чакаш той да те живее.
Животът не е състезание. Но е твой. И можеш да го изживееш пълнокръвно, когато започнеш да го създаваш отвътре-навън.
С любов,



